STOP ZAMYKANIU SZKÓŁ!

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty wprowadza bardzo interesujące zmiany. Mowa o trybie przekazywania szkół przez gminy na rzecz stowarzyszeń. Już wkrótce w przypadku, gdy gmina będzie miała problemy finansowe i nie stać ją będzie na utrzymanie placówki, będzie mogła przekazać ją stowarzyszeniu (rodzicom, fundacjom). O formie przekazania nie będzie decydował burmistrz, lecz najlepsza z ofert konkursowych. Dodatkową zmianą jest możliwość odebrania szkoły przez gminę w przypadku jej złego funkcjonowania po jej przekazaniu. Zmiany te mają na celu powstrzymać proces zamykania szkół w naszym kraju. My, jako gmina Marki jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że nas ten problem się nie tyczy. Wręcz przeciwnie, my będziemy szkoły budować a nie je zamykać.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.

Jeden komentarz na temat “STOP ZAMYKANIU SZKÓŁ!”

  1. Nie tylko budujemy ale nawet wyprzedzamy działania ministerstwa – projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, wprowadzający możliwość grupowania placówek, zakłada dwa rodzaje grup: przedszkolno-szkolną i gimnazjalno-licealną. Nowe rozwiązanie ma obniżyć koszty utrzymania placówek – w naszym przypadku nowy budynek gimnazjum oraz liceum wychodzi na przeciw…

Możliwość komentowania jest wyłączona.