Petycja w sprawie przebudowy skrzyżowania Piłsudskiego/Fabryczna w Markach. Złóż swój podpis!

Skrzyżowanie ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego z ulicą Fabryczną jest jednym z bardziej obciążonych w naszym mieście, wynikiem czego są nieustannie tworzące się korki. W dużej mierze wynika to z niefortunnego układu skrzyżowania, czyli wyjazdu z ulicy Fabrycznej w kierunku Warszawy i Białegostoku, który jest zbyt wąski…

Zaistniałą sytuację potwierdzają relacje mieszkańców, którzy wielokrotnie sygnalizowali problem tworzących się korków, którym przecież można zaradzić. Jednym z rozwiązań, które wchodzą w grę jest przebudowa skrzyżowania poprzez zwężenie istniejącej w tym miejscu wysepki lub jej całkowitą likwidację. Zarządcą drogi powiatowej, którą jest ulica Fabryczna jest Starostwo Powiatu Wołomińskiego, natomiast drogi krajowej, czyli ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W tym przypadku postanowiłem zwrócić się z prośbą o interwencję poselską do Poseł na
Sejm RP – Alicji Dąbrowskiej. Wiadomym jest, że interwencja posła będzie miała większą siłę przebicia niż radnego. Otrzymałem zapewnienie Pani Poseł, że taka interwencja z jej strony będzie wysłana do zarządców wymienionych ulic. Wiadomym jest również, że licznie złożone podpisy mieszkańców Marek pod wspomnianą interwencją  – zwiększą siłę przekazu zaistniałego problemu.

W tej sytuacji zachęcam Wszystkich Mieszkańców Marek do składania podpisów pod petycją, które zostaną przekazane wraz z pismem do Poseł Alicji Dąbrowskiej. W dalszej kolejności petycja
oraz podpisy zostaną załączone do interwencji poselskiej skierowanej do zarządców ulic: Piłsudskiego
i Fabrycznej.

Poniżej link do petycji w sprawie przebudowy skrzyżowania Piłsudskiego/Fabryczna:

PETYCJA W SPRAWIE PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA PIŁSUDSKIEGO/FABRYCZNA W MARKACH

Zdjęcia ilustrujące zaistniałą sytuacją na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Fabryczna w Markach:

 

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.