Zbieramy używane zabawki, by dać im drugie życie i podarować je potrzebującym dzieciom… Dzień Dziecka 2017.

Drodzy Sąsiedzi,

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, dzień wyczekiwany przez każde dziecko, dlatego podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku będziemy prowadzić zbiórkę używanych zabawek, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci na terenie Marek.

Nasza akcja jest również doskonałą okazją i motywacją do przeprowadzenia wiosennych porządków, a co za tym idzie przeglądu zabawek, z których dzieci już wyrosły, a które to są w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Każda tak zabawka sprawi wielką radość obdarowanemu dziecku, co jest głównym celem naszej akcji.

W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco zasady całej akcji, rozszerzyć zakres prowadzonej zbiórki oraz nawiązać współpracę z partnerami, którzy wspomogą całe przedsięwzięcie.

Co się zmieni?

  1. Do tej pory zbiórka prowadzona była na rzecz dzieci, które są pod opieką mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej – ten model sprawdził się, ale postanowiliśmy być bliżej ludzi, poznać problemy rodzin, których dzieci zostaną obdarowane, tak aby nieść pomoc w trakcie całego roku, a nie tylko w ten jeden dzień – Dzień Dziecka.

W związku z tym, zwracamy się do Mieszkańców Marek o zgłaszanie rodzin, w których to rodziców często nie stać na zakup nowych i drogich zabawek. Postaramy się sprawić, aby na buziach wszystkich tych dzieci zagościł uśmiech! Jesteśmy przekonani, że to Wy – Drodzy Sąsiedzi – macie najlepszą wiedzę, komu możemy wspólnie pomóc. Prosimy o zgłoszenia na poniższe adresy mailowe:

projekt.marki@gmail.com

werelicharkadiusz@gmail.com

lub za pośrednictwem Facebooka:

www.facebook.com/ProjektMarki/

www.facebook.com/arkadiusz.werelich

Na zgłoszenia czekamy do dnia: 21.05.2017

  1. Do tej pory zbiórka była prowadzone w jednym punkcie, w określonych godzinach, co było
    z pewnością pewnym utrudnieniem. Mimo to – z roku na rok liczba zebranych zabawek była zdecydowanie większa.

Tegoroczna zbiórka zostanie przeprowadzona w każdej z mareckich szkół oraz u naszych partnerów. Zakładamy, że będzie to ok. 10 lokalizacji, co powinno zwiększyć dostępność dla osób chcących wziąć udział w naszej akcji.

Czas trwania zbiórki: 16.05.2017 – 28.05.2017

Po zakończonej zbiórce, segregacji zebranych zabawek i dostosowanie ich do wieku poszczególnych dzieci – członkowie naszego stowarzyszenia udadzą się pod wskazane adresy, aby obdarować dzieci.

Nastąpi to w dniach: 29.05.2017 – 1.06.2017

Organizator akcji: STOWARZYSZENIE PROJEKT MARKI

Partnerzy akcji: AUCHAN MARKI, KSIĘGARNIA ELPAT, SKLEP CYNKA-ZABAWKI, SKLEP GLOBI MIRA-MAR, SKLEP KRYS-MAR

Patronat honorowy: JACEK ORYCH BURMISTRZ MIASTA MARKI

Patronat medialny: RADIO FAMA, ŻYCIE POWIATU NA MAZOWSZU, TUBA MAREK, PORTAL WWL24,  EKSPRES MARECKI

ZBIORKA ZABAWEK 2017 mini.jpg

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.