Zmniejszyć obciążenia, poprawić dostępność!

W ostatnim posiedzeniu Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wołomińskiego uczestniczyli dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych. Powiat Wołomiński prowadzi trzy takie placówki – w Tłuszczu, Zielonce i Wołominie.

Po rozmowach z przedstawicielami poradni komisja wypracowała stanowisko w sprawie poprawy dostępności do usług świadczonych przez publiczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne funkcjonujące na terenie powiatu. W skierowanym do starosty Kazimierza Rakowskiego stanowisku komisja wnosi o zorganizowanie spotkania z udziałem dyrektorów poradni, przedstawicieli samorządów: powiatowego i gminnych oraz członków komisji.
Ponadto, przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Arkadiusz Werelich w interpelacji zwrócił się do starosty wołomińskiego o udostępnienie danych dotyczących m.in. liczby dzieci i młodzieży przypadających na poszczególne poradnie psychologiczno-pedagogiczne, liczby przyjętych dzieci i młodzieży przypadających na etat pracownika poradni, liczby badań diagnostycznych wykonywanych w poradniach oraz  liczby i rodzaju wydanych opinii – wszystkie dane za lata 2014-2016 dla trzech poradni. Zdaniem przewodniczącego Werelicha liczba mieszkańców powiatu wołomińskiego systematycznie się zwiększa, na naszym terenie zamieszkuje coraz więcej młodych małżeństw, których dzieci zaczynają lub kontynuują naukę w placówkach oświatowych zlokalizowanych w poszczególnych gminach powiatu. „Wspomniana edukacja dzieci jest ściśle powiązana z działalnością tych poradni psychologiczno-pedagogicznych (…) Niestety, ale mieszkańcy powiatu wołomińskiego, w szczególności najbardziej zaludnionych gmin graniczących z Warszawą, jak i dyrektorzy poradni zwracają uwagę na fakt dużego obciążenia placówek”. Podsumowując, działania podjęte przez radnych z Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki mają na celu zmniejszenie tych obciążeń oraz poprawienie dostępności do usług świadczonych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne.
Źródło: strona Starostwa Powiatu Wołomińskiego.
IMG_1412.JPG

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.