Odpowiedź na moją interpelację w sprawie funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych na terenie #PowiatWołomiński.

Właśnie otrzymałem odpowiedź na moją interpelację w sprawie bardzo ważnego dla mnie tematu, czyli funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych na terenie powiatu wołomińskiego.

Nie jest tajemnicą, że nieustająco zwiększająca się liczba mieszkańców powiatu, a co za tym idzie liczba dzieci i młodzieży – sprawia, że placówki są coraz bardziej obciążone. Stale zwiększająca się liczba dzieci przypadających na jeden etat jest tego najlepszym dowodem.  Nie jest również tajemnicą, że powiatowe poradnie mają problemy lokalowe, co zdecydowanie ogranicza możliwości rozwoju wspomnianych placówek. 

W tej sytuacji Komisja Edukacji, Sportu i Turystyki podjęła działania mające na celu poprawę dostępności do usług świadczonych przez poradnie. W pierwszej kolejności podjąłem decyzję o zwołaniu specjalnego posiedzenia Komisji, poświęconego wyłącznie funkcjonowaniu poradni. Podczas posiedzenia Panie Dyrektor przedstawiły wiele zagadnień i problemów z którymi żyją na co dzień, a które to należy rozwiązać.

Zostało podjęte stanowisko, które trafiło do Zarządu Powiatu, gdzie wnioskujemy o zorganizowanie specjalnego spotkania z burmistrzami i wójtami gmin powiatu. Chcemy szerzej porozmawiać o możliwych rozwiązaniach, które przysłużą się Mieszkańcom powiatu oraz odciążą poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Odpowiedź na moją interpelację jest dla mnie zbiorem niezbędnej wiedzy na temat działalności poradni, co z pewnością przełoży się na dalsze działania, o których będę na bieżąco informował. 

Więcej na ten temat:

Tekst z mojego bloga na ten temat

Interpelacja

Odpowiedź na interpelację

Odpowiedź na interpelację – uzupełnienie

poradnie I

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.