Wielkie Derby już za nami, czyli mecz oldbojów Marcovii i Wichru!

W sobotnie popołudnie 10 czerwca 2017 roku, o godz. 14:00 został rozegrany mecz oldbojów Marcovii Marki i Wichru Kobyłka. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 50-lecia Nadania Praw Miejskich naszemu miastu, a jednym z współorganizatorów było Stowarzyszenie Projekt Marki. Oczywiście całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez dwóch pozostałych współorganizatorów, czyli Marcovii Marki i Miasta Marki oraz partnerów wydarzenia – Auchan Marki i Księgarni Elpat, za co serdecznie dziękujemy.

Jak się okazało zespół Marcovii był bardzo gościnny dla Wichru, ponieważ spotkanie zakończyło się wygraną gości 1:7. Oczywiście nie wynik sportowy był w tym przypadku najważniejszy, a dobra zabawa oraz okazja dla spotkań po latach dla zawodników obydwu drużyn. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że mimo uciążliwego upału zawodnicy dali z siebie wszystko, a widok przemoczonych koszulek był tego najlepszym dowodem. Wielki szacunek dla każdego z piłkarzy za tak wspaniałe zaangażowanie!

W trakcie przerwy zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami dla kibiców, a po końcowym gwizdku każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Wśród osób nagradzających: Jacek Orych – burmistrz Marek, Ewa Fabiszewska – członek Projekt Marki oraz moja skromna osoba. Ogromne podziękowania za wkład organizacyjny kierujemy na ręce Konrada Króla – przedstawiciela Marcovii Marki, ale również członka Projekt Marki oraz Marcina Boczoń – przedstawiciela Marcovii Marki. Dziękujemy także Tubie Marek za relację video.

Prowadzącym całe wydarzenie był Artur Rola – prezes Wichru Kobyłka.

Pięknie dziękujemy wszystkim tym osobom, dzięki którym ten fantastyczny mecz mógł się odbyć! Niezapomniane emocje, sportowa rywalizacja oraz przyjacielskie relacje między klubami Marcovii i Wichru – to wszystko na zawsze wpisze się w historię klubu ze Wspólnej oraz  Miasta Marki.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.