Zachęcam do głosowanie na złożone przeze mnie projekty w ramach mareckiego Budżetu Obywatelskiego!

NAZWA PROJEKTU:

MOJE MARKI W MOIM SERCU, czyli granie i e-odkrywanie naszej Małej Ojczyzny.

OPIS PROJEKTU:

Celem zadania jest przybliżenie mieszkańcom Marek oraz osobom odwiedzającym miasto ciekawej i niezwykle barwnej historii miasta, poprzez stworzenie tras turystycznych i gier terenowych opartych na aplikacji mobilnej.

W miejscach interesujących np. kamienice, Marecki Ośrodek Kultury, pałacyk i zabudowania fabryczne, kolejka marecka, itp. – w sumie 12 miejsc – ukryte zostaną nadajniki, a użytkownikom smartfonów udostępniona zostanie do zainstalowania bezpłatna aplikacja. Po zbliżeniu się ze smartfonem do nadajnika, uruchomiona na urządzeniu aplikacja pobierze z serwera i wyświetli multimedialną ciekawostkę lub pytanie/zadanie w grze terenowej, przybliży wiadomości o danym miejscu i skieruje w kolejne, nie mniej barwne miejsce.

W czasie trwania projektu stworzone zostaną minimum trzy trasy turystyczne oraz minimum trzy gry terenowe.

Trasy turystyczne oraz gry terenowe będą działać 24h/dobę, 7 dni w tygodniu; będą niezależne od pogody. Gry nie będą wymagały obecności osób obsługujących, ale będą działały w pełni automatycznie. Nie będzie ograniczeń w kwestii liczby osób, które przejdą trasą turystyczną lub będą uczestniczyły w grze, pora uczestnictwa również będzie dowolna.

Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Marek oraz dla osób odwiedzających miasto, przybliża jego barwną historię, edukuje, skłania do pogłębiania wiedzy o Markach, przekazuje niezwykłe ciekawostki, o których mało kto wie, a z których możemy być naprawdę dumni np. pierwsze na Mazowszu oświetlenie elektryczne.

KATEGORIA: KULTURA, EDUKACJA, EKOLOGIA

ZAKŁADANY KOSZT: 85 000 ZŁ

ZAGŁOSUJ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ! 

MARECKI BUDZET OBYWATELSKI ver NET.jpg

NAZWA PROJEKTU:

SPORTOWE MARKI – ćwiczenia dla mieszkańców na otwartych siłowniach plenerowych.

OPIS PROJEKTU:

Ćwiczenia na świeżym powietrzu z wykorzystaniem otwartych siłowni plenerowych, to doskonała forma na poprawę kondycji, wytrzymałości, ale również lepsze funkcjonowanie stawów oraz układu oddechowego. To również doskonała forma rekreacji dla osób w każdej grupie wiekowej.  Zajęcia poprawiają również krążenie i poprzez gimnastykę idealnie wpisują się w rehabilitację dolegliwości, które występują w procesie starzenia się organizmu człowieka.

Ćwiczenia na otwartych siłowniach plenerowych, to świetny sposób na aktywne i zdrowe spędzanie czasu w gronie znajomych. To również doskonała okazja na integrację oraz zdobycie lub poszerzenie wiedzy na temat zdrowego trybu życia.

Proponowany termin przeprowadzenia ćwiczeń: kwiecień – wrzesień

Dni tygodnia oraz godziny zajęć do ustalenia.

Zajęcia prowadzone dwa razy w tygodniu/godzina na każdej z otwartych siłowni plenerowych.
Grupy będą liczyły max. 20 osób wg kolejności zgłoszeń na każde z zajęć.

KATEGORIA: SPORT, EDUKACJA

ZAKŁADANY KOSZT: 42 000 ZŁ

ZAGŁOSUJ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ!

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.