Dane na temat rozwoju, rynku pracy oraz bezrobocia – Mazowsza, w tym powiatu wołomińskiego…

Poniżej zamieszczam wiele ciekawych danych statystycznych, które dotyczą Mazowsza, a co za tym idzie również powiatu wołomińskiego. Materiał bardzo bogaty w dane liczbowe i opisy, więc myślę, że zaciekawi niejednego Mieszkańca Marek i innych miejscowości naszego powiatu.

Jak wskazują poniższe dane – poziom bezrobocia na terenie powiatu wołomińskiego wynosił na koniec sierpnia 10 – 14,9%, więc na tle Mazowsza wygląda to średnio, choć bliżej nam do ideału, niż do górnej, niechlubnej granicy blisko 30%. Jednak patrząc na średnią krajową nasz powiat ma dużo do nadrobienia, bo poziom 7% jest na dzień dzisiejszy poza zasięgiem.

Screenshot_20170928-144652-01.jpeg

Informacje graficzne opisujące rynek pracy na Mazowszu – sierpień 2017

Informacje na temat bezrobocia na Mazowszu – sierpień 2017

Komunikat o sytuacji społeczno – gospodarczej Mazowsza – sierpień 2017

 

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.