W kontekście terenów zagrożonych powodzią, również w #MiastoMarki – dobrze wiedzieć…

Podczas ostatniej sesji #PowiatWołomiński wyraziliśmy, jako rada zgodę na przystąpienie przez Powiat Wołomiński do projektu pn. Opracowanie narzędzi do identyfikacji obszarów zagrożonych podtopieniem wód podziemnych na terenach zurbanizowanych oraz opracowanie zasad ich optymalnego zagospodarowania i efektywnego zarządzania kryzysowego (obszar pilotażowy: powiat wołomiński). Liderem projektu jest Ministerstwo Środowiska – Państwowa Służba Geologiczna, partnerami: Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz właśnie Powiat Wołomiński. W ramach realizacji projektu przewidziane jest m.in. uruchomienie ciągłego monitoringu zasięgu podtopień wraz z kanałem informacyjnym dla zgłoszeń społecznych.

Poniżej link do mapy powiatu wołomińskiego z uwzględnieniem prognozy powodziowej RZGW (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej):

http://wolominski.e-mapa.net/

21766729_1550848331649758_3004750555589246580_n.jpg

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.