Wyjazdowe posiedzenie połączonych komisji edukacji, sportu i turystyki oraz dziedzictwa narodowego i kultury.

Miejsce bardzo urokliwe i ciekawe historycznie, czyli Domek Ogrodnika Radzymin. Główne tematy to m. in. przygotowania do nowego roku szkolnego 2020/2021w placówkach prowadzonych przez Powiat oraz podsumowanie wyników egzaminów maturalnych w naszych szkołach. Matura 2020 w powiecie przedstawiała się następująco: 851 uczniów przystąpiło do egzaminu, z czego 64% zakończyło go pomyślnie (541). Wyniki poszczególnych przedmiotów:
Polski 51%,
Matematyka 43%
Angielski 63%
Rosyjski 45%
Biologia 28%
Francuski 93%
Jeśli chodzi o nabór na nadchodzący rok szkolny, to w naszych placówkach pozostało dosłownie kilka miejsc. Najwięcej chętnych jest do technikum informatycznego w Radzyminie, do którego ubiega się 8 kandydatów 1 miejsce. Dzięki Cezary Wnuk za zorganizowanie dzisiejszego miejsca komisji i przedstawienie historii tej wyjątkowej przestrzeni…

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.