I Memoriał im. Bogdana Króla.

Ponad dwa lata temu wyszedłem z inicjatywą upamiętnienia wyjątkowego człowieka – śp. Pana Bogdana Króla, to już pięć lat odkąd nie ma z nami Bogusia (uzasadnienie w piśmie poniżej), przez większość swojego życia związanego z Marcovia Marki Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem Mieszkańców naszego miasta, działaczy i wszystkich osób zaangażowanych w działalność klubu. Uzyskała również poparcie Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki o czym informowałem za pośrednictwem tego wpisu: http://werelich.net/…/decyzja-zapadla-bedzie-memorial…/Niestety realizacja opóźniała się z uwagi na wiele kwestii (okres powyborczy, zmiany organizacyjne w klubie, na koniec pandemią).

Kilka lat temu obiecałem jednak dopilnować tematu i tak się też właśnie dzieje. Ostatnio odbyłem bardzo rzeczowe i owocne spotkanie z dyrektorem ds. sportu Maciej Goławski Z najważniejszych informacji, które zostały ustalone to termin memoriału, który jeśli nic nie stanie na przeszkodzie (covid) planowany jest na ostatni weekend sierpnia (28-29.08.2021) Wiemy już jak będą wyglądać rozgrywki, itd., ale o tym będziemy informować w stosownym czasie.

Jedno jest pewne, wszystkim nam zależy, aby memoriał był wydarzeniem cyklicznym, o wysokim poziomie sportowym, tak aby na przełomie lat stał się rozpoznawalnym turniejem na piłkarskiej mapie Polski, a może i dalej. Wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie dziękuję z całego serca.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.