Posiedzenie Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury #PowiatWołomiński w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie – pierwsze po długiej przerwie w trybie stacjonarnym, choć do normalności jeszcze daleko…

Dwa główne tematy:Obchody 200. rocznicy urodzin #KamilCyprianNorwid w ramach trzech powiatów i ośmiu gmin. Obchody będą obejmować cały obecny rok i skupią działania związane z wydarzeniami oraz publikacjami ściśle związanymi z życiem i twórczością artysty.Publikacja książki naukowej związanej z bitwą pancerną, która miała miejsce na terenie naszego powiatu w lipcu 1944 roku, również na terenie naszego miasta. Wszystko idzie w dobrym kierunku, aby książka ukazała się jeszcze w tym roku. Planowany, niewielki nakład sprawi, że będzie to z całą pewnością poszukiwana pozycja.Ciesze się, że powiatowa biblioteka otwiera się na działania wychodzące poza Wołomin, o czym będziemy mogli przekonać się już niebawem. Mocno dziś do tego zachęcałem, szczególnie z uwzględnieniem zachodnich gmin powiatu, takich jak Marki. Jeśli tylko sytuacja na to pozwoli, ta związana z pandemią, to widziałbym takie działania chociażby we współpracy z naszą gminną biblioteką, z wykorzystaniem #MCER. Wszystko to z korzyścią dla Mieszkańców naszego miasta i powiatu.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.