Oddział Neurologiczny w Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie oddany do użytkowania.

Zakres działań obejmował m. im. kompleksowy remont pomieszczeń, wymianę mebli i łóżek, a także zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.
👉 Oddział Neurologii dysponuje obecnie salą udarową z 6 łóżkami, izolatką ze śluzą i podwójnymi, automatycznie zamykanymi drzwiami. Na oddziale jest łącznie 28 łóżek, a sale chorych posiadają własne łazienki.
👉 Warto wspomnieć również o innych istotnych zmianach w naszej powiatowej placówce medycznej, które dokonały się w ostatnim czasie:
☑️ remont szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR)
☑️ remont pomieszczeń na potrzeby nocnej pomocy lekarskiej
☑️ remont oddziału chirurgicznego
Powyższe działania pochłonęły środki w wysokości 1️⃣0️⃣ mln zł.
(Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wołominie, Szpital Powiatowy w Wołominie.)

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.